Ing. Jana Čunátová, kandidátka do Senátu PČR, narozena 23. 3. 1945 v Praze,
vdova, 2 děti, 3 vnoučata, předsedkyně kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Prahy 10.

Narodila jsem se v Praze 1, a tak s hrdostí říkám, že jsem křtěná Vltavou. Vyrůstala jsem v harmonické rodině po boku dvou starších sourozenců. Rané dětství jsem prožívala nejdříve na Malé Straně v prostředí krásných zahrad a parků. V roce 1954 jsem se s rodiči přestěhovala na Prahu 10, kde dosud bydlím. Zde také působím v zastupitelstvu městské části, mimo dvě volební období od roku 1990.

Moji rodiče, kteří byli při mém narození starší a současně chudí, dělali vše pro to, aby mé dětství a následné dospívání bylo šťastné. Po ukončení základní školy z důvodu nedostatku finančních prostředků v rodině jsem nastoupila do podniku Chemická výroba hl. m. Prahy jako dělnice. Následovaly roky práce a vzdělávání. Vše jsem absolvovala při práci, později i rodině a dětech. V roce 1976 jsem začala pracovat jako mzdová účetní na úřadu vlády ČSFR. Zde jsem také vstoupila do KSČ v roce 1977. Po rozdělení republiky a pro setrvání v KSČM jsem musela hledat nové pracovní místo.

Jako daňová ekonomka jsem byla přijata ve Výzkumném ústavu motorových vozidel na Praze 8. V následných volbách do zastupitelstva jsem se v roce 1994 stala zastupitelkou městské části Prahy 10, kde působím dosud.