Poznávání je celoživotní úděl

Člověk je tvor, který rád objevuje a nalézá. Někdy však to, co propaguje, již bylo objeveno. A nejen to sloužilo lidem po staletí ku prospěchu. To však některým lidem nevadí a klidně to použijí jako svojí reklamu zvláště pak, když kandidují do vyšších funkcí. Přesvědčit se o tom můžete také v současné době, kdy nás čekají volby do Senátu PČR.

Někteří současní poslanci se rozhodli prostřednictvím této instituce už zahájit svojí volební kampaň. Je velmi zajímavé co vše jim přichází na rozum. Stačí si jen pustit televizní záznam z jednání poslanecké sněmovny. Všichni co někam v podzimních volbách kandidují, jsou v současné době odborníci na dopravní cesty a jejich výstavbu. Nové zákony, které také pomáhali dříve tvořit, tak v současné době náhle zjišťují, že jsou nedokonalé a současná politika EU jim k další výstavbě předražených silnic nepomůže. Za velký úspěch tedy si připisují možnost stavět deset silnic ze sta a ještě to předkládat občanům jako jejich velký úspěch. Občané, kteří léta žijí ve špatném životním prostředí, to jistě náležitě ocení. Jedná se o taktiku. Praha 11 a další okrajové obce ,které tolik potřebují dobudovat městský okruh, jistě nejsou tak snadno ovlivnitelní (krátkozrací), aby věřili některým kandidujícím politikům v této oblasti. Jsou to v tomto případě lidé, kteří již v minulosti, kdy seděli na radnici nebo rozhodovali o zákonech zajišťující jejich bezpečnost. Znova uvěřit jejich předvolebním slibům by byla velká nerozvážnost. Stačí se jen podívat na jejich dosavadní práci ve volených orgánech na radnicích a ministerstvech.  Také naplnění volebních programů stran, za které v minulosti kandidovali, jsou tím správným obrázkem pro občany jak to doopravdy myslí a jak jsou ochotni plnit současné volební sliby.

Vzhledem k tomu, že jsem měla možnost velkou část občanů Prahy 11 poznat z přímého denního kontaktu, co by řadového pracovníka odboru stížností, rozhodla jsem se také kandidovat do Senátu v podzimních volbách. Nikdy jsem nezastírala, že jsem komunista a lidé mne takto vnímají. Naopak velmi cenili mojí práci, kdy jsem jim pomáhala řešit jejich stížnosti a oprávněné požadavky. Nejvíce se to projevovalo při privatizaci domovního a bytového fondu, nárokovaných opravách v domech, vyúčtování služeb (vodné, stočné, topná média). V sociální oblasti se občané na mne obraceli se žádostmi o pomoc při řešení bytových problémů, zdravotních a bezpečnostních. O to více byli překvapeni, že jsem nekandidovala do ZMČ Prahy 11. Nabízeli mne svojí podporu. O mé kandidatuře však rozhodovalo trvalé bydliště, které mám na Praze 10 a kde jsem v současné době už několikeré volební období zastupitelka a ve funkci předsedkyně kontrolního výboru zvolena na kandidátce KSČM.

Této straně jsem věrná více jak třicet devět let a lidé mne znají jako člověka, připraveného jim pomáhat. Z tohoto důvodu věřím, že věrnost a slušnost mezi lidmi dokáže přimět celý národ jít k volbám a dát svůj hlas lidem, kteří jsou připraveni vytvářet hodnoty tolik potřebné ke spokojenému životu občanů.

Ing.Jana Čunátová
kandidátka do Senátu PČR